Kifizetést követelnek a benzinkutaknak: Mi lesz a régi megállapodásokkal?

1 órával ezelőtt 0

A családi tulajdonban lévő benzinkutaknak járó kifizetések ügyében továbbra is álláspontot foglaltak el politikai szereplők, hangsúlyozva a korábbi megállapodások érvényességét. Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője kiemelte, hogy egy esetleges kormányváltás sem írhatja felül azokat a korábbi egyezségeket, amelyeket a kisbenzinkutakkal kötöttek. Ezek a megállapodások jellemzően a hatósági árszabás bevezetése idején, a piaci veszteségek kompenzálására jöttek létre. Fontos, hogy az érintett vállalkozások ne szenvedjenek további hátrányt a politikai változások miatt.

A kisbenzinkutak számára létfontosságú, hogy a korábban ígért kompenzációk és támogatások időben megérkezzenek, különösen, mivel sokan közülük jelentős bevételkieséssel szembesültek az üzemanyagár-sapka időszakában. Ennek elmaradása sok családi vállalkozás számára ellehetetlenítő helyzetet teremthet, veszélyeztetve munkahelyeket és a vidéki ellátás biztonságát. A politikai felelősségvállalás része, hogy a korábbi kötelezettségeket egy új kormány is teljesítse, biztosítva a kisvállalkozói szektor stabilitását és bizalmát. A kifizetések rendezése alapvető elvárás a gazdasági szereplők részéről.

Olvasd el a teljes "Kifizetést követelnek a benzinkutaknak: Mi lesz a régi megállapodásokkal?" cikket a Hirado.hu-n